דף הבית בית ויצמן - רחובות

בית ויצמן - רחובות

חברת אר.אס.אף ישראל (אי. וי.) בע"מ השיקה מדריך קולי  בביתו של חיים ויצמן, נשיאה הראשון של מדינת ישראל.

תוכנית ההדרכה הקולית נכתבה והופקה בשיתוף צוות בית ויצמן. המדריך הקולי מביא את סיפור חייו המרתק של ד"ר ויצמן, השזור בתולדות התנועה הציונית והמאבק על הקמת המדינה . פס הקול מביא את סיפור המשפחה הנשיאותית הראשונה, בצירוף קטעי ארכיון היסטוריים ואנקדוטות "נשיאותיות", וכל זאת  בליווי הקלטות מקוריות  וקטעי מוזיקה. המדריך הקולי מוצע בעברית אנגלית ורוסית .

חברת אר אס אף תספק גם את מכשירי ההדרכה הקולית שישמשו את המבקרים במקום. את המדריך הקולי בעברית מגיש חן אטיאס,  פס הקול באנגלית מוגש ע"י לימור שפירא ואילו ההדרכה ברוסית מוגשת ע"י הלנה  ירלובה.

על בית ויצמן:
בית ויצמן שנבנה בשנת 1936 היה ביתם הפרטי של ד"ר חיים ויצמן    (1952-1874) וד"ר ורה ויצמן (1966-1881). חיים ויצמן היה מדען, יו"ר ההסתדרות הציונית בשנים 1931-1921, ולאחר מכן בשנים 1947-1935, נשיאה הראשון של מדינת ישראל (1952-1948) ומייסדו ונשיאו הראשון של מכון ויצמן למדע.
 ד"ר ורה ויצמן היתה רופאת ילדים במקצועה. בני הזוג ויצמן נולדו ברוסיה, למדו במערב אירופה, בגרמניה ובשווייץ, וחיו כשלושים שנה באנגליה. את ביתם בארץ-ישראל בחרו לבנות ברחובות, בצמוד למכון זיו שייסד ד"ר ויצמן בשנת 1934, וממנו צמח לימים מכון ויצמן למדע.
הבית תוכנן בידי האדריכל היהודי הנודע, אריך מנדלסון (1953-1887), שעזב את גרמניה עם עליית הנאצים לשלטון. בית ויצמן היה עבודתו הראשונה של מנדלסון בארץ-ישראל. זהו בית מודרני, הבנוי על גבעה המשקיפה על שפלת החוף במערב ועל הרי יהודה במזרח.
  קישור לאתר בית ויצמן

https://www.chaimweizmann.org.il/