דף הבית בית עגנון בירושלים

בית עגנון בירושלים

חברת אר.אס.אף ישראל (אי. וי.) בע"מ גאה להשיק מדריך קולי בבית עגנון בירושלים.

במהלך הסיור יכול המבקר להאזין להקלטות נדירות של עגנון ובני משפחתו, וכן לשמוע קטעי הסבר ועדויות של מומחים מתחום האקדמיה ומצוות המוזיאון, המספרים על עגנון, ומקריאים קטעים מיצירותיו הנבחרות.

תוכנית ההדרכה הקולית נכתבה והופקה ע"י צוות המוזיאון.

תודות לצוות המוזיאון בראשות ד"ר אורית מיטל, מנכ"לית המוזיאון, ולאסף אופק, המנהל האמנותי של המוזיאון, שעמלו על הפרויקט והביאו אותו לעולם. 

חברת אר אס אף סיפקה את מכשירי ההדרכה הקולית שישמשו את המבקרים במקום.

 

על בית עגנון בירושלים

בית עגנון בירושלים הוא אתר מורשת לאומי, ביתו ההיסטורי של הסופר, זוכה פרס נובל לספרות ש”י עגנון, שהפך למוזיאון ספרותי. בבית זה התגוררו עגנון ובני משפחתו משנות ה-30, וכאן, בחדר העבודה שבקומה השנייה, כתב עגנון רבות מיצירותיו הנודעות כגון סיפור פשוט, הכנסת כלה, אורח נטה ללון, תמול שלשום ושירה .

הבית נבנה על פי תכניתו של האדריכל פריץ קורנברג בסגנון הבאוהאוס. קוויו ישרים ופשוטים, מחוסרי עיטורים וקישוטים. הוא אינו מחופה אבן ירושלמית, משום ששכונת תלפיות היתה רחוקה ומנותקת משאר חלקי ירושלים ולכן לא חל עליה החוק המנדטורי המחייב חיפוי אבן. הבית המוקף ברושים שוכן בשכונת ארנונה, רחוק ממרכז העיר.

לאחר פטירתם של עגנון ושל רעייתו אסתר, הבית נרכש על ידי עיריית ירושלים ופעל כבית ספרות ותרבות במשך שנים. בתחילת שנות האלפיים הבית עבר תהליך שיפוץ ושימור ונפתח מחדש לקהל בשנת 2009. מאז פוקדים אותו מידי יום קבוצות ומבקרים, המשתתפים במגוון סדנאות, קורסים, סיורים, מופעים, הרצאות, תערוכות ואירועים ספרותיים.

לאתר בית עגנון